ZB282: IBM WebSphere Business Modeler V6.2: Process Mapping, Simulation and Analysis


Po kilku dniach nieaktywności w przygotowaniach do egzaminu IBM Certified Solution Developer – WebSphere Integration Developer V6.1 zabrałem się za szkolenie ZB282: IBM WebSphere Business Modeler V6.2: Process Mapping, Simulation and Analysis .

Prowadziłem już to szkolenie jako instruktor w ramach oferty szkoleniowej IBM, ale nie mogłem się oprzeć możliwości ponownego przejścia, tym razem w roli uczestnika. Jest to 5-dniowe szkolenie internetowe w którym nie ma ograniczenia czasowego (przechodzi się moduły własnym tempem i można do nich wracać wielokrotnie) z nagranym głosem instruktora. Różnicą między typowym szkoleniem polega na braku kosztów przejazdu i hotelu, jeśli szkolenie prowadzone byłoby w innym mieście niż to, w którym mieszkamy i pracujemy, ale wymaga umiejętności znalezienia czasu na faktyczne go przejście. Przerywniki w postaci telefonów czy zadań w międzyczasie rekompensowane są możliwością ponownego przejścia przez moduł, czego nie ma w tradycyjnym szkoleniu. Dla mnie taka forma jest wystarczająca i poleciłbym ją jako jedno z elementów przygotowania do egzaminu.

Niestety, ale głos instruktora jest niezwykle jednostajny i działa na mnie usypiająco (to w sumie możnaby potraktować jako plus patrząc od strony zdrowia :)). Trzeba dużo zapału, aby siedząc przed komputerem nie zaglądać do innych miejsc w Sieci. Na razie daję radę. Za kilka dni mam spotkanie odnośnie produktu z klientem, więc spodziewam się, że do tego czasu to szkolenie będę miał już za sobą. Ciekawe podsumowanie teorii w praktyce.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s